Logo Gminnego Ośrodka Kultury w Strzegowie

Wycieczka do Mławy

Ocena 0/5

Wycieczka do Mławy

 

Na zakończenie  zajęć podczas zimowych ferii wybraliśmy się na rodzinną wycieczkę do Mławy. Naszym celem była wizyta w  Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, kinie Kosmos oraz McDonalds. Pogoda była mroźna ale słoneczna a my oczywiście w bardzo dobrym nastroju.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej znajduje się tak blisko, a my mało o nim wiemy i rzadko tam bywamy. Teraz to się zmieni, ponieważ jesteśmy przekonani, że warto poświęcić trochę czasu aby je odwiedzić, nie tylko dlatego, że jest po remoncie, ale przede wszystkim ze względu na bogate, piękne wystawy a także dla ludzi, którzy tam pracują i z pasją wykonują swoją pracę.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej składa się z pięciu działów. Archeologia obejmuje wytwory rąk ludzkich od najdawniejszych czasów do średniowiecza. Dział historyczny to stała wystawa poświęcona dziejom Mławy i Ziemi Zawkrzeńskiej od XVI w. do zakończenia II wojny światowej. Galeria obrazów Wojciecha Piechowskiego i jemu współczesnych, obiektów z przełomu XIX i XX w., stanowi trzon działu sztuki. W dziale przyrodniczym bogato reprezentowana jest fauna Północnego Mazowsza. Dział edukacyjny realizuje lekcje i warsztaty muzealne.

Po wizycie w muzeum, przeszliśmy się spacerkiem do kina Kosmos, które również jest świeżo po remoncie. W nowoczesnym kinowym anturażu obejrzeliśmy film ‘Katak – podwodna przygoda”. Po wzruszającym i pouczającym filmie przyszedł czas na obiad, oczywiście w MacDonalds. Bardzo nam się podobało w Mławie, miasto zaskoczyło nas bardzo pozytywnie. Spędziliśmy razem bardzo miło dzień. Serdecznie zapraszamy do Mławy, do  Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i do kina Kosmos!

Galeria zdjęć

1 1 2 3 4 5 6 7 8
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności